Prodejna: Internacionální 1231/8, Praha 6 - Suchdol | Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00 | Tel.: 775 085 151
ESHOP+PRODEJNA     775 085 151
SERVIS+PŮJČOVNA 777 851 531
prodejna@cykloadam.cz
Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00
0 0 položek
0 Kč
Prázdný košík

SVAŘOVÁNÍ DURALOVÝCH ODLITKŮ (hlavy motorů, elektrony a rámy kol) + ALU VÝROBA

NEVÍTE SI RADY? PORADÍME VÁM
CYKLOADAM PRODEJNA
INFOLINKA: +420 775 085 151
prodejna@cykloadam.cz

 

 

DAVID ADAM WELDING KLADNO - člen skupiny GP ALUSTEEL s.r.o. 

Divadelní 436. Kladno (zde zakázky nepřijímáme)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příjem zakázek CYKLOADAM Praha 6 Suchdol, Internacionální 1231/8 - Tel.: 777851531

EMAIL: david@cykloadam.cz 

VYBAVENÍ SVAŘOVNY A DÍLEN:

 

CEBORA WIN TIG AC-DC 450 T

CEBORA WIN TIG AC-DC 270 T

 

EWM - Phoenix 401 Progress puls MM FDW

X-CUBE RENTGENOVÁ KABINA

Radioskopický rentgenový systém X-CUBE 160kV/225kV pro širokou škálu materiálů a rozměrů.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NORMY EU:

 

ISO 9606 - 2 BW 23 t2,0 PF ss nb - svařovací postup 141 P1F23. Metoda svařování EN ISO 4063:2009
EN 287 - 1 135 T BW 1.2 S t2,0 D 18,0 H - L045 ss nb - svařovací postup 135 D1H1.2 Metoda svařování EN ISO 4063:2009
ZK 111 1.1 dále ZK 311 1.1

Svařování plamenem, el. obloukem, CO2 - státní zkouška a svařování duralu - státní zkouška a certifikace pro EU.

Provádíme tyto opravy

 • Prasklé rámy - prakticky všechna místa na rámu. Nevařujeme u hlavového složení a v předních partiích.
 • Vkládání materiálu - v případě nutnosti rámy zpevňujeme přídavným materiálem, dle NAŠEHO uvážení, nikoliv zákazníkovo. Rámy telepně upravíme a následně rentgenujeme.

Přehled a stručný popis 

 • Zjištění prasklého defektu - zde upozorňujeme na to, že malá vlásenka neznamená prasklý rám, místo je třeba zbavit laku a dle toho případný defekt vyhodnotit.
 • Očištění defektu (praskance) + vytvoření přípravy na samotné svaření rámu. V případě prasknutí u sedlovky účtujeme i vystružení podsedlové trubky vedoucí ke středu.
 • Samotné svaření rámu a začištění sváru (upozorňujeme, že se nezabýváme lakováním rámů).
 • Rozsah opálení je asi 3,5-5 cm okolo sváru! Po zavaření lze nastříkat barvou ve spreji. Koupíte kdekoli v Hornbachu, či v lakách barvách (rychloschnoucí syntetický email na kovy).
 • Příjem do opravy pouze na naší pobočce - PRODEJNA A SERVIS CYKLOADAM PRAHA 6 SUCHDOL, INTERNACIONÁLNÍ 1231/8.
 • DAVID ADAM a syn - WELDING METAL ČR - cnc výroba, svařovna rámů AL, hlavní sídlo Divadelní 436, Kladno. (zde rámy svařujeme, ale není zde příjem - vše v Praze 6 Suchdole).
 • V případě hlav motorů, či jednotlivých bloků je vozte odmaštěné a vyčištěné od oleje.
 • Rámy přijímáme úplně odstrojené od lanek, bowdenů, řeťezu a odpružené vidlice (upozorňuji na to, že nemám kapacitu kola odstrojovat, prosím tedy o odstrojení v odborném servisu).
 • Dodací lhůty jsou v sezóně 5-10 dní, případně dle domluvy.

OTÁZKY A ODPOVĚDI:

Co a proč nesvařujeme:

- Vahadla celoodpružených kol - jedná se o spojovací elementy zadních staveb celoodpružených kol. Zde se jedná o konstrukční kovanou slitinu zpravidla takovou, že uvnitř spojovacích členů (uvnitř dural slitiny) je kovový plíšek.

Ten mi brání, abych provařil prasklé místo dokonale. ANO, jde to udělat, ale s jistotou mohu říci, že vahadlo praskne. Jedná se většinou o rámy kol staří od roku 2010 do současnosti.

- U hlavového složení, kdy je prasklina směrem ke středovému složení (spodní rámová trubka).- Zde se jedná o ,,lámací zónu,, celého rámu. S jistotou mohu konstatovat, že se rám rychle zlomí, jelikož je zde stěna rámu (trubky) tenká 0,4-0.8 mm a misto se obloukem ještě znovu vyhřeje a změkne. Předesílám, že nepomůže žádná tepelná úprava apod... jak se píše na internetech :-).

U hlavového složení opravím roštěp (jedná se o partie horního a dolního ložiska hlavového).

- Nesvařím Vám koloběžku - zde se jedná o velmi levné a nekvalitní slitiny (kromě koloběžek KOSTKA a CRUSSIS, ty lze svařit v pohodě). 

- Zásadně nepřijímám na svaření kočárky a to včetně vozíků za kolo apod. Jedná se o mně neidentifikovatelné slitiny materiálu. Zkušenosti jsou velmi špatné, proto prosím nevozit.

 

 

 

 

 

 

Obrábění Hanák – výroba na CNC soustružnických automatechVertikální obráběcí centrum CNC HURCO VMX 42 SRZÁMEČNICTVÍ A SVAŘOVÁNÍ HLINÍKU - KOVO DVOŘÁK (Praha, Řeporyje) • Firmy.cz

Svařování nerezových materiálů - služby - TigTech s.r.o. - specialisté na svařování hliníku a jeho slitinSvařování hliníku (WIG / TIG a MIG / MAG)Svářečky na hliník všeho druhu | PANTERMAXSvařování hliníku a jeho slitin

svarovani tig - svařování hliníku, svařování nerezu, duralu a titanuSvařování nerezu, hliníku a oceli — PromatSvarcentrum | Richard Hampel