Prodejna: Internacionální 1231/8, Praha 6 - Suchdol | Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00 | Tel.: 775 085 151
ESHOP+PRODEJNA     775 085 151
SERVIS+PŮJČOVNA 777 851 531
prodejna@cykloadam.cz
Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00
0 0 položek
0 Kč
Prázdný košík

Jak vybrat brašnu

Kam tentokrát vyrazíte? Na kole se nemusíte obávat ani delších výletů. Do těch největších zavazadel si totiž můžete zabalit stan, i se spacím pytlem. Batohy a brašny se vyrábějí v mnoha variantách. Od látkových, přes pevné, nebo pogumované. Aby se vám lépe vybíralo, můžete je rozlišovat podle jejich účelu a uchycení.

NEVÍTE SI RADY? PORADÍME VÁM
CYKLOADAM PRODEJNA
INFOLINKA: +420 775 085 151
prodejna@cykloadam.cz

Brašny na nosič

S objemem 10-80 litrů jde o největší úložný prostor, jaky na kole můžete mít. Snadno převezete stan, karimatku, nebo spacák. Brašny mají širokou variabilitu a vyrobené jsou z odolných materiálů.Ideální na několikadenní výlety.

 

Brašny na rám

Kapsa s objemem 0,5-3 litry. Díky své velikosti jde o jakousi kabelku na kolo. Ke kolu se běžně upíná suchými zipy. Při instalaci je třeba dbát na umístění lahve na pití a další případné překážky.

Brašny na řídítka

         S objemem 1-7 litrů mají vynikající využití. Montáž je snadná díky suchým zipům. U dražších modelů naleznete systém klik-fix. Ten pomáhá brašnu odepnout stiskem jednoho tlačítka. U brašen na řídítka je často průhledná kapsa pro uložení mapy a polstrovaný vnitřek pro převoz fotoaparátu, nebo kamery. Čím větší brašnu jste si vybrali, tím větší prostor na řídítkách budete potřebovat. Brašna zhoršuje stabilitu při jízdě na kole.

Brašny pod sedlo

         Další zavazadlo můžete pověsit pod sedlo. Protože zde není příliš místa, jde o brašnu na peněženku, nebo doklady. Při objemu 0,5-3 litru se není čemu divit. Doporučujeme brašny z odolnějších materiálů. Umístění pod sedlem je náchylnější na zašpinění vlivem zadního kola..

 

Pouzdra na mobily

         Pouzdra na mobily zvyšují odolnost proti dešti, vlhku a dalším vlivům. Obecně je lze montovat na jakákoliv řídítka. Dnešní mobilní telefony na řídítkách zaberou více místa, než by se dalo čekat. Do jisté míry dokáže mobil nahrazovat tachometr, díky vestavěnému GPS modulu.