Prodejna: Internacionální 1231/8, Praha 6 - Suchdol | Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00 | Tel.: 775 085 151
ESHOP+PRODEJNA     775 085 151
SERVIS+PŮJČOVNA 777 851 531
prodejna@cykloadam.cz
Po-Pá - 10-18:30 | So - 9-12:00
0 0 položek
0 Kč
Prázdný košík

Jak vybrat tachometr

K jízdnímu kolu neodmyslitelně patří jedna technologická vychytávka. Ano, řeč je o tachometru. Zdánlivě nudné zařízení existuje v mnoha variantách. Od základních, vhodných pro děti a začátečníky, až po profesionální. Většina tachometrů pracuje s čidlem, které je připevněné na vidlici předního kola. Čidlo snímá počet otáček magnetu na výpletu a tachometr vypočítá údaje o rychlosti, vzdálenosti a další zajímavosti. Pro lepší přehled jsme pro vás rozdělili tachometry do tří skupin.

NEVÍTE SI RADY? PORADÍME VÁM
CYKLOADAM PRODEJNA
INFOLINKA: +420 775 085 151
prodejna@cykloadam.cz

Drátové tachometry

         Jak z nadpisu vyplývá, jde o řešení, kde je čidlo k tachometru připojené kabelem. Nejčastěji jsou drátová zařízení používána na dětská kola, nebo pro nenáročné cyklisty. Na displeji se dozvíte údaje o aktuální rychlosti, vzdálenosti posledního úseku a celkem najetých kilometrech, nebo kolik je hodin. Výhodou je nízká cena. Jako nevýhodu lze vnímat montáž – kabel je třeba nějak „schovat“.

 

Bezdrátové tachometry

         Oblíbené bezdrátové cyklopočítače poskytují mimo základních informací i pokročilejší. Mezi ně patří například údaj o nejvyšší dosazené rychlosti, nebo dlouhodobou průměrnou rychlost. Modernější přístroje jsou vybavené GPS modulem. Díky tomu není potřeba čidlo na vidlici. Tato zařízení bývají vybavená i výškoměrem, nebo teploměrem. GPS modul poskytuje podrobné informace o ujeté vzdálenosti a trase. Například Garmin Edge 20 můžete použít i na lyžích, nebo kolečkových bruslích.

 

 

 

 


Profesionální tachometry

Pro ty z vás, kteří to s cyklosportem myslíte vážně, máme tachometry, které toho nabízejí ještě více. Profi zařízení disponují nadstandardními funkcemi, jako je měření tepu, nebo počtu spálených kalorií. Některé typy lze propojit s hrudním pásem, pro dokonalý trénink a podrobné údaje o vaší kondici. Data si můžete uložit online a porovnávat je s kolegy. GPS modul přejímá u pokročilých tachometrů i funkci navigace a ujetou trasu můžete sledovat na mapě.

Například Garmin Edge 1000 PRO má třípalcový dotykový displej, kompas, výškoměr, teploměr, je odolný vůči vodě a díky vestavěné wi-fi a bluetooth ho snadno připojíte k počítači, nebo jinému chytrému zařízení. Pokud připojíte externí čidla, je přístroj schopen měřit kadenci, nebo výkon levé a pravé nohy zvlášť. Vestavěné mapy v zařízení jsou cílené na cyklosport, proto se neztratíte na žádné cyklostezce po celé České republice.